LOW AND SLOW – Julian Karewicz

Akademia grillowania Broil King 🍖🍗🌽 zaprasza

Prowadzący: Julian Karewicz

Data: 26 czerwca 2024 (piątek)

Godzina: 18:00

 

Zapraszamy na wyjątkowy warsztat kulinarny z udziałem Juliana Karewicza, jednego z naszych mistrzów grilla, dla którego techniki „low and slow” są nie tylko pasją, ale prawdziwą sztuką kulinarnej doskonałości. W trakcie tego niezwykłego kursu będziemy razem odkrywać tajemnice przygotowywania klasycznych dań, które przeniosą Was w świat smaków Teksasu.

 

Low and slow – to nie tylko metoda przygotowywania potraw, to filozofia, której esencją są niezapomniane aromaty i perfekcyjna konsystencja mięsa. Otwórzcie się na dymne uniesienia grillowania i poznajcie kulinarne sekrety, które czekają na Was:

  • Short Ribs, których delikatność i pełnia smaku rozpłyną się w Waszych ustach, ukojenie dla podniebienia wynikające z długiego procesu duszenia w dymie.
  • Teksańska kiełbasa z mostka wołowego, prawdziwy rarytas dla podniebienia, gdzie tradycyjna receptura spotyka się z nowoczesnymi smakami.
  • Pulled pork, rozciągające się mięso z wieprzowiny, które pod wpływem wysokotemperaturowego wędzenia nabiera charakterystycznego aromatu oraz delikatności.
  • Pastrami z indyka, niezwykła interpretacja klasyki, która w nowym wydaniu zachwyci każde podniebienie.

 

Aby dopełnić to wykwintne menu, przygotowaliśmy dodatki, które doskonale harmonizują z głównymi daniami:

  • Delikatne fasoli pinto z subtelnym aromatem, idealna przystawka do wykwintnych dań mięsnych.
  • Kremiste mac & cheese, które rozpływają się w ustach, sycąc serowym smakiem.
  • Chrupiący coleslaw z sosem majonezowo-koperkowym, orzeźwienie wśród intensywnych smaków mięsa.
  • Grillowany kukurydza BBQ, dodający unikatowego charakteru każdej potrawie.
  • Pikantne marynowane ogórki w BBQ, które podkreślają wyrazisty smak dań mięsnych.

Pragniemy uprzedzić wszystkich zainteresowanych uczestników, że warsztaty „low and slow” wymagają cierpliwości i uwagi, jednakże efekt końcowy wart jest oczekiwania. Dlatego przed przystąpieniem do przygotowywania finalnych dań, poczęstujemy wszystkich uczestników autorskimi przekąskami, które rozgrzeją Wasze podniebienia.

 

Termin: 21.06.2024 – piątek, godzina 18:00

Czas trwania warsztatów: 3-4 godziny
Miejsce warsztatów: Akademia Grillowania Broil King, ul. Puławska 48, Piaseczno
Kwota: 449 zł

 

Potwierdzenie terminu pod numerem: +48 22 290 21 31
albo poprzez wiadomość mailową: info@akademiagrillowania.pl

 

Julian Karewicz

Człowiek wszechstronnie uzdolniony, GRILL MASTER z zamiłowania. Wieloletnie doświadczenie i zamiłowanie do kreowania świetnych potraw, w Akademii przekłada na mistrzowską szkołę grillowania. Propagator całorocznego grillowania dóbr wszelakich. Podczas warsztatów przekazuje swoje doświadczenie, umiejętności, a także wiedzę z zakresu wyboru składników odpowiedniej jakości.

Doświadczenie
Mistrz pizzy w stolicy Szkocji, szef kuchni w japońskiej restauracji, pobierał nauki u najlepszych niemieckich grillmasterów. Jeszcze niedawno Concept Manager w lokalu Solec 44, a obecnie Head Grill Master renomowanej marki Weber Grill.
Dzięki różnorodności sprawdzonych w praktyce kuchni i dobieraniu niecodziennych smaków, Julian zyskał bardzo duże doświadczenie, którym pragnie dzielić się z innymi.

Broil King model  Baron 490

Nazwa Baron zobowiązuje, grill ten posiada wszystko co daje pełną satysfakcję z grillowania. Zaczynając od solidnej konstrukcji co to oznacza, że misa piekarnika zrobiona jest z pełnego odlewu z jednym otworem i przy otwieraniu pokrywy grill nie zaciąga wilgotnego powietrza. Pokrywa piekarnika z podwójną izolacją daje nam kontrolę temperatury nawet w trakcie zimnych dni. Ruszty grilla podzielone na 4 sekcje (palniki o łącznej mocy 11,4KW) dają wiele możliwości pod względem planowania grillowania, jak również grillowania dużych kawałków mięsa. Baron jest też idealny do BBQ czyli do długiego powolnego grillowania mięsa z elementem podwędzania. Tylny palnik razem z rusztem zapewnia komplety zestaw do zrobienie solidnego dania z rożna.